czwartek, 3 grudnia 2009

MYDŁO ZIOŁOWE Z KWIATEM LAWENDY I KOSZYCZKIEM NAGIETKAMydła na zdjęciu znajdują się w pierwszej fazie lezakowania.....są to mydla świeze.

Mydło Ziołowe z Kwiatem Lawendy i Koszyczkiem NagietkaWŁAŚCIWOŚCI LAWENDY:
Głównym składnikiem kwiatów lawendy jest złożony olejek eteryczny (4,5%) o właściwościach uspokajających i wybitnie bakteriobójczych, zwłaszcza bakterie ropotwórcze. Surowiec ten działa także moczopędnie, rozkurczowo, pobudza czynności żołądka i uaktywnia gruczoły wydzielania wewnętrznego. Zawiera także garbniki (12%), antocyjany i inne związki.Kąpiel z zielem lawendy ma właściwości i odprężająco-relaksacyjne.
WŁAŚCIWOŚCI Koszyczka Nagietka:
Koszyczek Nagietka zawiera barwniki flawonoidowe i karotenoidowe, ślady olejku lotnego, saponiny, związki żywiczne, śluz, związki goryczkowe i inne czynne substancje.Surowiec nagietka wykazuje działanie przeciwzapalne i antybiotyczne, działa zwłaszcza na bakterie ropotwórcze, przyspieszając gojenie się ran i łagodząc stany zapalne błon śluzowych w organizmie


Mydło jest ręcznie robione i przechodzi fazę 6 tygodniowego leżakowania na drewnie olchowym , gdzie naturalnie schnie i twardnieje. Dzięki temu w trakcie mycia wytwarza delikatną kremową pianę.
Zewnętrzny kolor mydła nie jest równomierny , jest to spowodowane zawartością naturalnych składników.696 159 114 mydlarka Regi

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza